KategorilerMicrosoftMicrosoft Office 365

Office 365 Portal Üzerinde Kullanıcı Hesabı Şifresi Nasıl Sıfırlanır ? Değiştirilir ?

Merhabalar,

Bu yazımda Office 365 Portal üzerinde kullanıcı hesabının şifresini nasıl sıfırlayabileceğinizden, değiştirebileceğinizden bahsediyor olacağım.

Öncelikle https://portal.office.com adresine gidiyoruz ve kullanıcı adı ve şifremiz ile oturum açıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra Yönetim bölümüne tıklıyoruz ve Yönetici sayfasına gidiyoruz.

Akabinde sol menülerde yer alan Kullanıcılar – Etkin kullanıcılar bölümüne geliyoruz.

Şifresini değiştirmek istediğimiz kullanıcıyı seçiyoruz ve açılan kullanıcı özellikleri bölümünden Parolayı sıfırla kısmını seçiyoruz.

Parola bölümünde varsayılan olarak parolanın otomatik oluşması için seçenek seçili geliyor fakat dilerseniz parolayı kendim oluşturmak istiyorum seçeneğini seçip, kendinizde şifre tanımlayabilirsiniz. Ek olarak; kullanıcı ilk oturum açtığında şifresini değiştirsin diye ilgili seçeneği de seçebilirsiniz.

Ben varsayılan ayarlarla devam ediyorum ve sistem bana rastgele bir şifre oluşturuyor. Sonrasında güncel kullanıcı adı ve şifreniz ile Office 365 ile ilgili tüm platformlar da (Exchange, Office Online, Teams vb.) oturum açabilirsiniz. Dilerseniz kullanıcıya ait güncel şifrenin bir kopyasını da Parolayı e-postayla gönder seçeneğini seçip, dilediğiniz mail adresine gönderebilirsiniz.

Bir makalemin daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. En kısa sürede faydalı olacağını düşündüğüm diğer makalelerim ile birlikte karşınızda olmak dileğiyle…