KategorilerMicrosoftMicrosoft Office 365

Office 365 Portal Üzerinde Silinmiş Kullanıcı Hesabı Nasıl Geri Yüklenir ?

Merhabalar,

Office 365 portal hesabı üzerinden silinen kullanıcı hesapları sistemsel olarak 30 gün boyunca geri yüklenebilir düşüncesi ile saklanmaktadır. Dolayısı ile bugün sizlere Office 365 Portal üzerinde silinmiş olan kullanıcı hesabının nasıl geri yüklenebileceğinden bahsediyor olacağım.

Öncelikle https://portal.office.com adresine gidiyoruz ve kullanıcı adı ve şifremiz ile oturum açıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra Yönetim bölümüne tıklıyoruz ve Yönetici sayfasına gidiyoruz.

Akabinde sol menülerde yer alan Kullanıcılar – Silinmiş kullanıcılar bölümüne geliyoruz.

Geri yüklemek, kurtarmak istediğimiz kullanıcıyı seçiyoruz ve açılan kullanıcı özellikleri bölümünden Geri yükle seçeneğini seçiyoruz.

Kullanıcı geri yüklendikten sonra şifresinin ne olacağı ile ilgili bir ekran bizi karşılıyor. Parola bölümünde varsayılan olarak parolanın otomatik oluşması için seçenek seçili geliyor fakat dilerseniz parolayı kendim oluşturmak istiyorum seçeneğini seçip, kendinizde şifre tanımlayabilirsiniz. Ek olarak; kullanıcı ilk oturum açtığında şifresini değiştirsin diye ilgili seçeneği de seçebilirsiniz.

Ve kullanıcı hesabının geri yüklemesi başlamıştır…

Sonrasında Kullanıcılar – Etkin kullanıcılar bölümüne geliyoruz ve kullanıcı hesabının geri yüklemesinin başarılı olduğunu görüyoruz.

Dip Not: Kullanıcı hesabının tam manası ile geri yüklenmesi boyutuna bağlı değişken olmakla birlikte - 15 dakika civarında sürebiliyor. 

Ayrıca; geri yüklemiş olduğunuz kullanıcının lisansız olduğunu belirtmekte fayda var. Bu noktada; ilgili kullanıcıya lisans ataması yapmak için aşağıdaki makalemden faydalanabilirsiniz. https://mustafabeyaz.com/office-365-portal-uzerinde-kullanici-hesabina-lisans-nasil-atanir/

Bir makalemin daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. En kısa sürede faydalı olacağını düşündüğüm diğer makalelerim ile birlikte karşınızda olmak dileğiyle…