KategorilerMicrosoftMicrosoft Office 365

Office 365 Üzerine Lisans Anahtarı Aracılığı İle Lisans Nasıl Eklenir ? How can i add license with product key on Office 365 Tenant ?

Merhabalar,

Bu yazımda sizlere Office 365 yönetim panelinize lisans anahtarı aracılığı ile nasıl lisans ekleyebileceğinizden bahsediyor olacağım.

Günümüzde ağırlıklı olarak CSP lisanslama yapıldığından bu tarz bir yönteme ihtiyaç olmuyor fakat bir dönem Open lisans aracılığı ile satın aldığınız bir Office 365 lisansı olabilir veya Microsoft Action Pack vb. bir lisans paketi satın almış olabilirsiniz. Bu gibi durumlar da aşağıya eklediğimiz bu link hayat kurtarıcı olabiliyor.

Yapmanız Gerekenler…

İlgili bağlantı adresine gidiyoruz. https://portal.office.com/Commerce/ProductKeyRedeem.aspx

Next diyerek devam ediyoruz.

Şayet elinizde birden fazla ürün / lisans anahtarı var ise; Add another product key seçeneğini seçip, diğer ürün / lisans anahtarlarınızı da girebilirsiniz. Girmiş olduğunuz lisans anahtarları ile ilgili doğrulama başarılı olursa Next diyerek bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

En son aşamada lisans ekleme işlemini tamamla butonuna basınız ve Office 365 Portal hesabınıza gidip, Abonelikler altından lisanslarınızın tanımlanmış olduğunu görebilirsiniz şayet lisanslarınızı göremiyorsanız; Office 365 Portal hesabınızdan çıkış yapıp, tekrardan oturum açmanız gerekebilir.

Bir makalemin daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. En kısa sürede faydalı olacağını düşündüğüm diğer makalelerim ile birlikte karşınızda olmak dileğiyle…