KategorilerMicrosoft ClientMicrosoft Exchange ServerMicrosoft OfficeMicrosoft Office 365

Outlook klasör adları yanlış veya yanlış bir dilde görüntüleniyor

Merhabalar,

Bu yazımda sizlere Microsoft Outlook içerisinde yer alan varsayılan klasörlerin (Inbox, Sent Items, Deleted Items etc.) farklı bir dilde göründüğünde bu sorunu hızlıca nasıl çözebileceğinizden bahsediyor olacağım.

Öncelikle gerçekten can sıkıcı bir durum olduğundan bahsedebilirim. Bunun temel sebebi Microsoft Exchange Server üzerinde yeni bir kullanıcı oluşturduktan sonra OWA (Outlook Web Access) oturum açıp, dil seçeneğini elle seçmediğinizden veya Microsoft Exchange Server Powershell üzerinde ilgili komutları çalıştırmamanızdan kaynaklanmaktadır.

Bu sorunu çözmek için birçok farklı yöntem mevcut fakat saha çalışmalarından gördüğüm kadarıyla %90 işe yarayan ufacıcık bir komut mevcut.

Kullanıcı bilgisayarı üzerinde başlat menüsünden çalıştır kısmına geliyoruz ve aşağıda yer alan komutu çalıştırıyoruz.

NOT: Komutu çalıştırmadan önce Outlook yazılımının kapalı olduğundan ve bölge / dil seçeneklerinizin doğru seçili olduğundan emin olunuz.

Komut: Outlook.exe /resetfolders

Şayet bu komut ile sorun çözülmez ise referans bölümünde yer alan Microsoft ‘a ait makale içerisinde yer alan diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Referans: https://docs.microsoft.com/tr-tr/outlook/troubleshoot/user-interface/incorrect-folder-names

Bir makalemin daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. En kısa sürede faydalı olacağını düşündüğüm diğer makalelerim ile birlikte karşınızda olmak dileğiyle…